Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP
jesteś w: Strona główna | News box

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Dzień bez dyżuru
20-03-2018

Dzień bez dyżuru

Informujemy, że jutro tj. 21.03.2018 r. punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Miękini będzie nieczynny.
Ilustracja do informacji: Praca w PCPR
20-03-2018

Praca w PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śląskiej poszukuje osoby na stanowisko: koordynator rodzinnej pieczy zastępczej. Ilość etatów:1, wymiar:1. Termin składnia ofert: 4.04.2018 r. Więcej informacji tutaj
Ilustracja do informacji: Małe granty
20-03-2018

Małe granty

Informujemy, że 15 marca 2018 roku do siedziby Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej wpłynęła oferta Fundacji F-XXI na realizację zadania publicznego, w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (małe granty).
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: 43. sesja Rady Powiatu
14-03-2018

43. sesja Rady Powiatu

Minutą ciszy ku pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęła się sesja Rady Powiatu w Środzie Śląskiej w dniu 1 marca.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Aby zwiększyć szanse na pracę
14-03-2018

Aby zwiększyć szanse na pracę

0d 2 kwietnia br. do 31 sierpnia 2019 r. będzie realizowany projekt edukacyjny pn. „Czas na zawodowców". 6 marca we Wrocławiu uroczyście podpisano umowy partnerskie.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Strzelin znów najlepszy
14-03-2018

Strzelin znów najlepszy

Czwarty raz z rzędu, a szósty w historii, Powiat Strzeliński został zwycięzcą Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Impreza odbyła się 10 marca w Środzie Śląskiej, pod patronatem marszałka województwa.
W sportowych zmaganiach wzięło udział sześć samorządów. To być może skromna liczba, ale sportowa rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Nasze dwie drużyny okazały się bardzo gościnne i odpadły z turnieju po rundzie zasadniczej, rozegranej systemem „każdy z każdym”. Tak więc w pierwszym półfinale spotkał się Ostrzeszów ze Strzelinem, wynik tego pojedynku to 0:2 dla Strzelina. W drugim półfinale wspaniale grająca Oleśnica pokonała 3:1 Świdnicę. Mały finał to dwubramkowe zwycięstwo Ostrzeszowa nad Świdnicą. Finał przyniósł wiele wspaniałych emocji. Oleśnica, bawiąca się z nami od dwunastu lat, pierwszy raz zagrała w rundzie finałowej! Oleśniczanie wyszli na boisko niebywale zmotywowani, jednak wielokrotny mistrz nie dał sobie odebrać tytułu. Trzy strzelone bramki zapewniły mu pierwsze miejsce na podium i puchar ufundowany przez marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.
 
Oprócz nagród głównych wręczono także nagrody specjalne ufundowane przez DZPN. Królem strzelców został Wojciech Bochnak z drużyny Strzelina, a najlepszym zawodnikiem Adam Cupiński ze Świdnicy. Za najlepszego bramkarza sędziowie uznali Marka Kosmalę z Oleśnicy. Puchar specjalny wrocławskiego TKKF-u za grę i zabawę otrzymał turniejowy debiutant – Ostrzeszów. Wyróżniono też najstarszego i najmłodszego zawodnika. Pamiątkowe statuetki otrzymali Stefan Grycz (rocznik 1948) oraz Damian Serwicki (rocznik 1992).
 
Puchary i nagrody drużynom oraz zawodnikom wręczyli: przewodniczący rady powiatu Daniel Padewski, burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, wójt Malczyc Piotr Frankowski i Paweł Zakrzewski w imieniu DZPN-u.
 
KOLEJNOSĆ KOŃCOWA DRUŻYN:
I – Strzelin – puchar marszałka województwa
II – Oleśnica – puchar burmistrza Środy Śląskiej
III – Ostrzeszów – puchar starosty powiatu
IV – Świdnica – puchar wójta gminy Malczyce
V – Środa Śląska II
VI – Środa Śląska I
 
KLASYFIKACJA GENERALNA PO 13. EDYCJACH:
przyjmując 3 pkt. za pierwsze miejsce, 2 pkt. za drugie i 1 pkt. za miejsce trzecie, klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
Powiat Strzeliński – 25 pkt.
Powiat Świdnicki – 17 pkt.
Powiat Bolesławiecki – 16 pkt.
Powiat Trzebnicki – 9 pkt.
Powiat Średzki – 5 pkt.
Powiat Hajnowski – 3 pkt.
Powiat Oleśnicki – 2 pkt. pierwsze punkty, po 12 latach wspólnej zabawy!
Ostrzeszów – 1 pkt.
 

Załączniki

Ilustracja do informacji: Kto ugotuje najlepszy żurek w powiecie?
12-03-2018

Kto ugotuje najlepszy żurek w powiecie?

Przypominamy, że jutro upływa termin zgłoszenia drużyn na konkurs kulinarny „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Tym razem uczestnicy, w związku z bliskością Wielkiej Nocy, będą gotować żurek.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Zapraszamy do kibicowania
09-03-2018

Zapraszamy do kibicowania

Już jutro w sali sportowej SP nr 3 w Środzie Śląskiej radni będą walczyć o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Zapraszamy do kibicowania, zwłaszcza reprezentacji naszego Powiatu.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Obwieszczenie starosty
07-03-2018

Obwieszczenie starosty

Starosta Średzki informuje, że została wydana decyzja Nr 50.N/Ogranicz./2017 z dnia 05.03.2018 r. w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości położonej w miejscowości Mrozów.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Szkolenia dla rodziców zastępczych
07-03-2018

Szkolenia dla rodziców zastępczych

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza chętne rodziny, a także osoby samotne, na szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych oraz przeszkolone osoby do pełnienia funkcji opiekunów zastępczych na terenie Powiatu Średzkiego.
czytaj dalej ›
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin