Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP
jesteś w: Strona główna | News box

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Zaproszenie dla pracodawców
18-08-2017

Zaproszenie dla pracodawców

Starosta Powiatu Średzkiego wraz z dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy zapraszają pracodawców z terenu powiatu do udziału w Targach Pracy, które odbędą się 19 września w średzkim starostwie.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Konkurs dla sołectw
16-08-2017

Konkurs dla sołectw

Już po raz trzeci Powiat organizuje  konkursu „Nasza wieś ma się czym pochwalić”.  Twoja wioska jest aktywna, dba o tradycje i porządek? Koniecznie weź udział w zabawie! 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Dotacje z Urzędu Pracy
16-08-2017

Dotacje z Urzędu Pracy

Chcesz założyć własną firmę? Masz ciekawy pomysł? Przyjdź do Powiatowego Urzędu Pracy w Środzie Śląskiej!
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Goście z Ukrainy
10-08-2017

Goście z Ukrainy

Już po raz trzeci dzieci z chóru „Odrodzenie” z Drohobycza część swoich wakacji spędziły w naszym mieście.
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Dobre wieści dla specjalnego ośrodka
10-08-2017

Dobre wieści dla specjalnego ośrodka

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozytywnie rozpatrzył projekt Powiatu Średzkiego pn. ,,Bezpieczny dojazd do i ze szkoły” i przyznał mu dofinansowanie w wysokości 174 944 zł. 
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Konkurs na najpiękniejszy wieniec
10-08-2017

Konkurs na najpiękniejszy wieniec

Już po raz dwunasty Powiat organizuje konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.  Zwycięzca pojedzie na dożynki dolnośląskie, które odbędą się 3 września w Urazie.   
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Uwaga - objazd w Ujeździe Górnym
07-08-2017

Uwaga - objazd w Ujeździe Górnym

Informujemy, że w związku z przebudową mostu w Ujeździe Górnym w ciągu drogi powiatowej 2020D jutro tj. 8 sierpnia zostanie wprowadzona następująca organizacja objazdów:
czytaj dalej ›
Ilustracja do informacji: Poradnik informacyjny na temat upału
01-08-2017

Poradnik informacyjny na temat upału

Według prognozy IMGW, do 5 sierpnia br. na terenie większości kraju występować będą upały (do 37 0C na południu).
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18,
Rządowe Centrum  Bezpieczeństwa opracowało poradnik informacyjny na temat upału jego skutków oraz środków ochrony z którym warto się zapoznać.
Jak upał wpływa na ludzki organizm:
                                       Temperatura powietrza
Zagrożenie życia
41 0C
Groźba udaru
39 0C
Wysychanie gruczołów potowych
38 0C
Reakcja systemu termoregulacji
35 0C
Próg upału
30 0C
 
 
 
Ilustracja do informacji:  Trening systemu wczesnego ostrzegania
31-07-2017

Trening systemu wczesnego ostrzegania

W związku z treningiem systemu wczesnego ostrzegania na terenie województwa dolnośląskiego, w dniu 1 sierpnia 2017 r. (wtorek) na terenie Powiatu uruchomiony zostanie akustyczny podsystem ostrzegania.
O godzinie 17.00 i wyemitowany zostanie sygnał „ ogłoszenie alarmu”. Celem treningu będzie między innymi sprawdzenie sprawności akustycznego systemu alarmowania ludności – syren elektronicznych znajdujących się na średzkim ratuszu oraz w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu.
Wyemitowanie sygnału akustycznego w czasie trwania treningu będzie jednocześnie upamiętniało 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Ilustracja do informacji: Projekt PCPR „POWIAT ŚREDZKI BEZ BARIER”
27-07-2017

Projekt PCPR „POWIAT ŚREDZKI BEZ BARIER”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śl.  zrealizowało już   I edycję Projektu pn. „POWIAT ŚREDZKI BEZ BARIER”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w której wzięło udział 30 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu średzkiego.
Celem Projektu jest aktywizacja zdrowotna, społeczna i edukacyjna osób biernych zawodowo, bezrobotnych, w wieku aktywności zawodowej.
W ramach aktywizacji zdrowotnej zrealizowano dwa wyjazdy rehabilitacyjne nad morze. Była to aktywna rehabilitacja połączona  z wypoczynkiem. Każdy wyjazd obfitował również w bogaty program integracyjno-terapeutyczny.
Aktywizacja społeczna polegała na zrealizowaniu zajęć z doradcą w zakresie praw, ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych, warsztatach stacjonarnych i wyjazdowych z psychologiem  oraz  zajęć o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i integracyjnym. Były to lekcje muzealne połączone ze zwiedzaniem  wystaw w Muzeum Regionalnym w Środzie Śl. W czasie Projektu  przeprowadzono również kursy edukacyjne : komputerowy i pracownika ochrony. W kursie pracownika ochrony wzięło udział 25 osób, które uzyskały zaświadczenia potwierdzające zdobyte umiejętności. Kurs komputerowy ukończyło 5 osób uzyskując certyfikat ECDEL. Pierwsza edycja Projektu zakończyła się zajęciami o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i integracyjnym. Były to lekcje muzealne i zwiedzanie wystaw w Muzeum Regionalnym w Środzie Śl. Projekt dla pierwszej edycji zakończył się konferencja podsumowującą  w trakcie której TVP  przeprowadziła nagranie promujące działania projektowe.
Są już pierwsze efekty zatrudnieniowe, trzy osoby podjęły pracę.
Od czerwca br. trwa druga edycja Projektu dla kolejnych 30 osób niepełnosprawnych. Trwają zajęcia w zakresie aktywizacji społecznej. W sierpniu zostanie zorganizowany wyjazd rehabilitacyjny do Dziwnówka. Kolejnym działaniem będą, jak w poprzedniej edycji kursy edukacyjne.
Uczestnikom I edycji gratulujemy a obecnym życzymy wytrwałości w realizacji zadań Projektu.  
              
                                                  
  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin