Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Na pamiątkę dla przyszłych pokoleń

Na pamiątkę dla przyszłych pokoleń

Przypominamy, że w ramach świętowania 100-lecia niepodległości Powiat zainicjował akcję pn. Średzka Kapsuła Myśli.
Kapsuła Myśli to kronika, do której mogą wpisywać się mieszkańcy naszego powiatu, organizacje, instytucje oraz firmy. Wpisy powinny dotyczyć obchodzonej rocznicy i mogą to być życzenia, podziękowania, a także refleksje nt. Polski, powiatu oraz swojego otoczenia. Kronikę otwierają „Życzenia dla Polski” ówczesnego starosty Sebastian Burdzy. Swoje refleksje zwarł też Burmistrz Adam Ruciński, poetka Anna Grodowska, Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego, a także uczestnicy tegorocznego Święta Niepodległości.
 
Zachęcamy do udziału w akcji i zrobienia wpisu, który będzie pamiątką dla przyszłych pokoleń. W tym tygodniu kronikę można znaleźć w urzędzie miasta. Od 3 go 7 grudnia  będzie dostępna w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej. Później trafi do szkół i lokalnych instytucji. Na wpis do kroniki można również umówić się telefonicznie, osoba kontaktowa: Ewa Sikora, tel. 71 396 89 17.
 
Wpisy będą zbierane do końca grudnia, a w styczniu kronika zostanie przekazana do biblioteki publicznej. Zachęcamy do udziału w akcji!
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin