Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Wieniec z Chomiąży najpiękniejszy

Wieniec z Chomiąży najpiękniejszy

Wieniec Chomiąży wygrał konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Średzkiego. Nagroda to 1 tys. zł i prawo udziału w konkursie wojewódzkim.
O tytuł najpiękniejszego w powiecie walczyło siedem wieńców.  –  Być może to skromna liczba, ale za to wrażenie jakie zrobiła ta siódemka było ogromne. Wszystkie wieńce, bez wyjątku, mogłaby godnie reprezentować nasz powiat na dożynkach wojewódzkich. To małe działa sztuki i wszystkim ich wykonawcom należą się najszersze słowa uznania – mówi starosta Sebastian Burdzy, przewodniczący  powiatowej komisji.
 
Wieńce oceniał pięcioosobowa komisja, składająca się z przedstawicieli starostwa, PZSP nr 2, muzeum oraz doradztwa rolniczego Ostatecznie najwięcej punktów, 99 na 100 możliwych!, zdobył wieniec Chomiąży. Kolejne miejsca na podium przypadły sołectwom: Samborz (92 pkt.) i Gałów (86 pkt.). Co niezwykle istotne, wieńce oceniano anonimowo i dopiero po zsumowaniu wyników sprawdzono kto je wykonał. W ten sposób Chomiąża może pochwalić się monopolem na wygrywanie. To jej drugi udział w powiatowym konkursie i drugie zwycięstwo!
 
Zwycięski winiec zdobył bon podarunkowy o wartości  1000 zł, a pozostali laureaci po 350 zł. Już w najbliższą niedzielę dzieło mieszkańców Chomiąży będą mogli podziwiać uczestnicy dożynek wojewódzkich, które odbędą się w Gryfowie Śląskim. Trzymamy kciuki za wyniki konkursu wojewódzkiego.
 
Chomiąża
Gałów                                                                                Samborz
Wiczków                               Chwalimierz                              Czerna
Rakoszyce
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin