Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Dobre wieści dla specjalnego ośrodka

Dobre wieści dla specjalnego ośrodka

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozytywnie rozpatrzył projekt Powiatu Średzkiego pn. ,,Bezpieczny dojazd do i ze szkoły” i przyznał mu dofinansowanie w wysokości 174 944 zł. 
W ramach projektu zakupiony zostanie bus do przewozu niepełnosprawnych uczniów  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Środzie Śląskiej. Wysłużony już bus szkolny zostanie zastąpiony nowym i co niezwykle istotne nowy samochód będzie liczył 21 miejsc.
 
To nie jedyne dobre wiadomości dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Projekt ,,Dobra edukacja – lepsza przyszłość” złożony w ramach dofinansowania 10.2 RPO Województwa Dolnośląskiego został wysoko oceniony i otrzymał dofinansowanie w wysokości 132 787 zł. Projekt pozwoli zorganizować dla 45 uczniów zajęcia pozalekcyjne dydaktyczno-wyrównawcze i terapeutyczne, a także zajęcia rozwijające zainteresowania głównie w zakresie kompetencji cyfrowych i matematyczno-przyrodniczych. W ramach projektu ośrodek zostanie wyposażony w nowoczesną pracownię multimedialną oraz pomoce dydaktyczne. Dzieci i ich rodzice będą mogli też liczyć na pomoc psychologa i pedagoga.
Realizacja projektu rozpocznie się 1 października i potrwa do 31 maja 2019 r.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin