Logo: Powiat Średzki Powiat Średzki

Logo: Głuchoniemi Logo: BIP

Informacje

Narzędzia i usługi

News box

Ilustracja do informacji: Projekt PCPR „POWIAT ŚREDZKI BEZ BARIER”

Projekt PCPR „POWIAT ŚREDZKI BEZ BARIER”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Śl.  zrealizowało już   I edycję Projektu pn. „POWIAT ŚREDZKI BEZ BARIER”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w której wzięło udział 30 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu średzkiego.
Celem Projektu jest aktywizacja zdrowotna, społeczna i edukacyjna osób biernych zawodowo, bezrobotnych, w wieku aktywności zawodowej.
W ramach aktywizacji zdrowotnej zrealizowano dwa wyjazdy rehabilitacyjne nad morze. Była to aktywna rehabilitacja połączona  z wypoczynkiem. Każdy wyjazd obfitował również w bogaty program integracyjno-terapeutyczny.
Aktywizacja społeczna polegała na zrealizowaniu zajęć z doradcą w zakresie praw, ulg i uprawnień osób niepełnosprawnych, warsztatach stacjonarnych i wyjazdowych z psychologiem  oraz  zajęć o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i integracyjnym. Były to lekcje muzealne połączone ze zwiedzaniem  wystaw w Muzeum Regionalnym w Środzie Śl. W czasie Projektu  przeprowadzono również kursy edukacyjne : komputerowy i pracownika ochrony. W kursie pracownika ochrony wzięło udział 25 osób, które uzyskały zaświadczenia potwierdzające zdobyte umiejętności. Kurs komputerowy ukończyło 5 osób uzyskując certyfikat ECDEL. Pierwsza edycja Projektu zakończyła się zajęciami o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i integracyjnym. Były to lekcje muzealne i zwiedzanie wystaw w Muzeum Regionalnym w Środzie Śl. Projekt dla pierwszej edycji zakończył się konferencja podsumowującą  w trakcie której TVP  przeprowadziła nagranie promujące działania projektowe.
Są już pierwsze efekty zatrudnieniowe, trzy osoby podjęły pracę.
Od czerwca br. trwa druga edycja Projektu dla kolejnych 30 osób niepełnosprawnych. Trwają zajęcia w zakresie aktywizacji społecznej. W sierpniu zostanie zorganizowany wyjazd rehabilitacyjny do Dziwnówka. Kolejnym działaniem będą, jak w poprzedniej edycji kursy edukacyjne.
Uczestnikom I edycji gratulujemy a obecnym życzymy wytrwałości w realizacji zadań Projektu.  
              
                                                  

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: Gmina i Miasto Środa ŚląskaGmina i Miasto Środa Śląska
  • Baner: Gmina KostomłotyGmina Kostomłoty
  • Baner: Gmina MałczyceGmina Małczyce
  • Baner: Gmina MiękiniaGmina Miękinia
  • Baner: Gmina UdaninGmina Udanin